Bomonti

BOMONTİ KALİTESİ

Bomonti Kalitesi.. 

Daima.

Bizim kalite anlayışımız malzeme ile sınırlı değildir. Tasarımdan Ar-Ge'ye, satınalmadan üretim sürecine, satıştan satış sonrası hizmet faaliyetlerine kadar süren uzun ve zorlu bir süreçtir  bizce “KALİTE“


Modası Kumaşta, Kalitesi Yüzünde.

Koltuk, puf gibi ürünlerimizin döşemesinde, kırlent, sırt minderi gibi tekstil ürünlerimizin tekstil kısımlarında talep ve isteğe göre değişkenlik gösteren, son moda, kaliteli döşemelik kumaşlar kullanıyoruz. Kumaş seçiminde, işçilik ve modaya uygunluğu belirleyici unsurlar arasında yer almaktadır.

Kullanıma ve zamana bağlı yıpranma ve solma gibi sorunları en aza indirgemek ve bu tür sıkıntılarla uğraşmamak adına kaliteli döşemelik kumaşlar tercih edilmektedir. Döşemelik kumaşların özellikleri üretim süreçlerine, kullanım niteliğine ve kullanım amaçlarına bağlı olarak değişmektedir. Sıkı dokunmuş, sağlam ve dayanıklı kumaşları tercih ederek ürün ömrünün uzamasını sağlamaktayız.


KUMAŞ AŞINMA TESTLERİ

Kullandığımız döşemelik kumaşların “MATINDALE“ aşınma testleri rutin olarak yapılmaktadır.

KUMAŞ DAYANIKLILIK TESTLERİ

Kullandığımız döşemelik kumaşların tümü dayanıklılık testlerine tabi tutulmaktadır.

KUMAŞ GRAMAJ KONTROLLERİ

Döşemede kullandığımız kumaşların yüksek gramajda olmalarına dikkat ederiz. Sıkı dokunmuş olmaları, gramajını ve sağlamlığını belirler. BOMONTİ MÜHENDİSLERİ

TEKNİK TASARIMDA ÖNCÜ


TASARIMDA MÜHENDİSLİK HARİKASI ÜRÜNLER

TEKNİK, STATİK VE MUKAVEMET 

Ahşap iskeletlerimiz kurtlanmaya ve işlemeye karşı birinci sınıf kurutulmuş ağaç malzemelerden üretilmektedir. Metal iskeletlerimiz ise en az 0,8 mm et kalınlığında boru profillerden ve lazer kesim sac malzemeden, paslanmaya, sese ve mukavemet direncine sahip olması için elektro-statik toz fırın boya ile boyanarak üretilmektedir. 

Yalın Üretim / Yönetim Felsefesi

Yalın Üretim, ürün ve hizmet üretme sürecini israflardan arındırıp sadeleştirerek sunulan değeri mükemmelleştirmek ve bu yolla müşteri memnuniyetini arttırmak amacını taşıyan kavram, sistem ve teknikler bütünüdür. Yalın düşüncede israf, bilinen anlamının ötesinde müşteri açısından bir değer oluşturmayan, müşterinin fazladan bedel ödemeyi kabul etmeyeceği her şeydir. Tasarımdan sevkiyata tüm ürün/hizmet oluşturma aşamalarındaki her türlü israfın (hatalar, aşırı üretim, stoklar, beklemeler, gereksiz işler, gereksiz hareketler, gereksiz taşımalar) yok edilmesi ile maliyetlerin düşürülmesi, müşteri memnuniyetinin arttırılması hedeflenir. Sürekli iyileştirmeler ve diğer yalın tekniklerle daha sorunsuz, daha kaliteli ve uzun ömürlü ürünler üretilerek müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşımak hedeflenir.

Ayrıca yalın sistemin temelinde çalışanlarla kurulmuş karşılıklı güven ilişkisi yatar. Bu güven iş güvencesi, iş emniyeti, eğitim ve gelişme olanakları, takım çalışması, kararlara katılım, adil ücret, sorumluluk taşıma ve disiplin ile sağlanmaktadır. Her düzeydeki çalışanın şirket iş hedeflerinin farkındadır ve yaptığı her işte anlam bulur.


ERGONOMİ RAHATLIK SÜNGER'DE 

Oturum
  • 35 soft flaret 145N elastikiyeti yüksek süngerler kullanılmaktadır.
  • Üzerine 300 gr elyaf uygulanmaktadır.Elyaf uygulamasından sonra seyyar oturumlarda koruyucu minder filesi uygulanır.
  • Elyaflanmış sünger ile kumaş arasında köprü vazifesi kuran file; elektriklenmeyi azaltır, kumaş ömrünü uzatır.

Sırt
  • Sırt minderlerinde üzerine 150 gr elyaf uygulanmış, konforlu yaslanma deneyimi sağlayan, 24 HYPR 40N sünger kullanılmaktadır.
  • Elyaf uygulamasından sonra seyyar sırtla minderlerinde koruyucu minder filesi uygulanır.
  • Elyaflanmış sünger ile kumaş arasında köprü vazifesi kuran file; elektriklenmeyi azaltır, kumaş ömrünü uzatır.

Yüksek Dansite Sünger

(High Resilient) HR sünger yüksek kalitede, diğer süngerlere göre daha dayanıklı ve sağlamdır. Oturumda kullanılan en rahat süngerdir. Yanmazlık özelliğine sahiptir.

500 gr. Elyaf

Oturum minderlerimizi 500 gr. Elyaf ile sarıp sarmalıyor, kumaş deformasyon ömrünü uzatırken, rahatlığınıza rahatlık katıyoruz. 

CNC gibi ileri kesim tekniklerinden yararlanan BOMONTİ Koltuk, farklı şekillerdeki süngerleri en ince ayrıntısına kadar keserek, benzersiz formlar yakalar.


astar ve dolgu. EN İYİSİ

KIRLENT ASTARI

TAM 450 gr. Amerikan bezi özelliği ise POLLY COTTON 30 atkıdır. Piyasanın en sağlamı

İÇ DOLGU KARIŞIM

%80 Boncuk silikon,

İÇ DOLGU KARIŞIM

%20 Şeker kırpıntı


Sırt dolgu minderlerinde Silikon %80 / Sünger %20   karışım kullanılmaktadır. Üzerinde kulanmış olduğumuz Amerikan bezi özelliği ise POLLY COTTON 30   atkıdır.

Crown
TR EN